vánoční tramvaj praha

Vánoční Praha: Už jste se svezli vánoční tramvají?

Prahu letos opět brázdí vánočně vyzdobená a zářivě nasvícená vozidla Dopravního podniku hl. m. Prahy. Svézt se můžete ve vánoční tramvaji nebo retrobusu, vánoční kabát dostala i oblíbená mazací tramvaj. Víte, kde je můžete potkat?

Až do 6. ledna můžete využít sváteční příležitosti a svézt se v jedné z nazdobených vánočních tramvají nebo retrobusem. Vozidla zdobí dohromady více než 13 tisíc vánočních světýlek a také vnitřní dekorace a polepy se zimní a vánoční tematikou.

Vánoční tramvaje

Vánočně je světýlky vyzdobený starší typ tramvaje T3, který jezdí na trase linky 2 a 22. Na každém voze najdete celkem 2 400 světýlek.

Nádhernou výzdobu má i novější typ tramvaje Škoda 15T ForCity. Tu zdobí jak venkovní vánoční polep a 5 760 elektrických svíček, tak i vnitřní vánoční výzdoba. Tato tramvaj pravidelně střídá linky, na kterých jezdí, aby se předvedla po celé Praze.

Vánoční Mazačka

Překrásně je letos vyzdobená také populární mazací tramvaj alias Mazačka. Na své korbě má nasvícené sněhové vločky a andělíčka. Dohromady ji zdobí 3 840 světýlek.

Putování vánočně zářící Mazačky Prahou můžete sledovat v přímém přenosu na Mall.TV.

Vánoční retrobus

Na linkách 175 a 124 můžete potkat vánočně nazdobený retrobus Karosa Citelis, na kterém je 3 840 světýlek.

Jízdní řády

DPP má na webu vyvěšené jízdní řády všech vánočních vozidel, kde si můžete najít, kdy a kde je můžete v Praze potkat.

Už jste se vánočními vozidly svezli? A které se vám líbí nejvíce?

Autor a foto: Věra Nemochovská

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.