Vánoční trhy v Praze 2023

Vánoční trhy v Praze 2023

Čas adventních trhů je konečně zase tady a letos si jich můžeme opět užít v plné parádě. Kam vyrazit nasát adventní atmosféru na kouzelné pražské vánoční trhy? Podívejte se do našeho přehledu a také do mapy vánočních trhů v Praze, kterou najdete na konci článku.

Adventní trhy v Praze jsou každoročně oblíbeným cílem jak místních, tak turistů. Kouzlo Vánoc si sem přijíždí užít lidé z celého světa a není se co divit. Pražské vánoční trhy totiž patří k těm nejkrásnějším.

Tradičně největší vánoční trhy v Praze i v České republice jsou na Staroměstském náměstí a také na náměstí Republiky. V různých částech Prahy ale najdete spoustu dalších vánočních trhů. Pojďme se společně podívat, kam za skvělým svařákem, tradičními vánočními dobrotami a dalšími vánočními výrobky.

Praha 1


Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Pražské vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou po právu oceňovány jako jedny z nejkrásnějších na světě. Kouzelnou atmosféru pravých českých Vánoc umocňují kulisy historického srdce města. Na trzích můžete navštívit jesličky, stánky s typickým vánočním zboží s důrazem na české suroviny a výrobky a také ukázky tradičních lidových řemesel. 

Staroměstské náměstí zdobí hlavní pražský vánoční strom, který je letos vysoký 27 metrů a do Prahy doputuje až z Libereckého kraje od Mimoně. Slavnostní rozsvícení proběhne v sobotu 2. prosince. Vánoční strom svítí denně od 16 do půlnoci a každou půlhodinu nabídne jinou světelnou animaci.

 • denně 10–22:00
 • so 2. 12. 2023 – so 6. 1. 2024
 • trhypraha.cz
 • Staroměstské náměstí, Praha 1

Vánoční trhy na Václavském náměstí – dolní část

Ani na Václavském náměstí samozřejmě nechybí vánoční trhy, a to hned na dvou místech. Ve spodní části Václavského náměstí se můžete těšit na slavnostně nasvícený vánoční strom a stánky s oblíbenými vánočními pokrmy a také s ukázkami tradičních lidových řemesel. 

 • denně 10–22:00
 • so 2. 12. 2023 – so 6. 1. 2024
 • trhypraha.cz
 • Václavské náměstí – spodní část, Praha 1

Václavské Vánoce – trhy v horní části Václavského náměstí

vánoční strom praha václavské náměstí

vánoční trhy praha václavské náměstí
V horní částí Václavského náměstí navodí vánoční atmosféru vánoční trhy s širokou nabídkou řemeslných dárků z dílen neziskových organizací, vánoční občerstvení a hudební vystoupení. 

 • denně 10–20:00 (občerstvení do 22:00)
 • pá 24. 11. 2023 – ne 7. 1. 2024
 • Facebook
 • centrumprahy.cz
 • Václavské náměstí – horní část, Praha 1

Vánoční trhy na náměstí Republiky

vánoční strom praha náměstí republiky

Tradiční vánoční trhy letos nebudou chybět ani na náměstí Republiky před obchodním centrem Palladium. Ve stáncích pod slavnostně nazdobeným vánočním stromem pořídíte hlavně vánoční zboží a české rukodělné výrobky – vánoční ozdoby, vykrajovátka cukroví, dekorace, svíčky, adventní věnce a zboží s vánoční tématikou a také klasické vánoční občerstvení.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Prožijte adventní atmosféru na vánočních trzích na Pražském hradě na náměstí U Svatého Jiří za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Na vánočních nákupy tu na vás bude čekat přes 20 dřevěných stánků s kvalitními produkty, vánočními specialitami a poctivým svařeným vínem. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, a to například kovář, ražba mincí, malování ozdobiček a výrobky z ovčí vlny. 

 • pondělí–čtvrtek 10–18, pátek–neděle 10–19, sobota 24. 12. 10–16
 • st 23. 11. 2022 – pá 6. 1. 2023​
 • trhy-hrad.cz/vanocni
 • Náměstí U Svatého Jiří, Praha 1

Vánoční trhy na Mariánském náměstí

vánoční trhy praha mariánské náměstí

Letos jsou adventní trhy poprvé i na Mariánském náměstí. Vánoční strom vysoký 8 metrů zdobí koule v barvách hlavního města – červené a zlaté. Na náměstí před Novou radnicí najdete také dřevěný betlém a Ježíškovu nebeskou kancelář, kde mohou děti napsat a odeslat dopis se svými přáními. 

V 8 nazdobených dřevěných stáncích zakoupíte typicky vánoční sortiment od prodejců z řad příspěvkových a neziskových organizací nebo chráněných dílen – adventní věnce, ozdoby a spoustu dalších dárkových předmětů. O víkendu na vás na podiu čeká doprovodný program, kde vystoupí i děti z městských základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže. 

 • denně 11–19
 • pá 25. 11. 2022 – ne 18. 12. 2022
 • vanoce.praha.eu
 • Mariánské náměstí, Praha 1

Malostranské Vánoce – vánoční trhy na Kampě

Za vánoční atmosférou je možné vyrazit také na Kampu ke Karlovu mostu. Najdete tu stánky s výrobky lidových řemesel a s farmářskými pochutinami.

 • denně 10–20
 • ne 3. 12. 2023 – po 1. 1. 2024
 • Na Kampě, Praha 1

Novoměstský advent

Už 9. ročník Novoměstského adventu proběhne v unikátních historických prostorách Novoměstské radnice. Čeká na vás příjemně strávený adventní čas s nabídkou adventního zboží, tvořivých dílen, divadelních a pěveckých vystoupení, promítání pohádek a také bubnová show. Nebude chybět ani lahodné jídlo a pití na nádvoří radnice. Vstup na akci je zdarma.

 • 10–19:00
 • so 9. 12. 2023
 • Facebook
 • nrpraha.cz
 • Václavské náměstí – horní část, Praha 1

Praha 2


Vánoční trhy na náměstí Míru

vánoční strom praha náměstí míru

Na tradičních vánočních trzích na náměstí Míru pod kostelem sv. Ludmily na vás čeká pravá adventní atmosféra doprovázená nádherným vánočním stromem, vyřezávaným Vinohradským betlémem a stánky s vánočními dárky i oblíbenými pochutinami. Přijďte si vychutnat vyhlášené svařáky, medovinu, vinohradskou bowli a další vánoční dobroty. 

Vánoční trhy na Tylově náměstí

Vánoční sortiment pořídíte i na vánočních trzích na Tylově náměstí kousek od I. P. Pavlova.

Praha 3


Adventní trhy na Jiřáku

vánoční strom praha jiřího z poděbrad

Adventní trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabídnou i letos kvalitní svařené víno, výborné pochutiny, ale i možnost nakoupit dárečky pod stromeček.

Praha 5


Vánoční trhy na Andělu

Smíchovské vánoční trhy v prostoru u stanice metra Anděl nabídnou ve vyzdobených dřevěných stáncích tradiční vánoční sortiment zahrnující tradiční řemesla, ruční výrobky, farmářské produkty a samozřejmě také občerstvení. Chybět nebude ani nazdobený vánoční strom a doprovodný program v podobě rukodělných dílen.

Praha 6


Adventní trhy na Kulaťáku

vánoční trhy praha vítězné náměstí kulaťák
Každou sobotu se budou konat adventní trhy na Kulaťáku, kde můžete pořídit klasický bohatý sortiment jako je občerstvení, svařené víno, vynikající káva, horké mošty, zelenina, pečivo, sladkovodní i mořské ryby, maso, uzeniny, sýry, různé druhy cukroví (včetně bezlepkového), víno, pečené kaštany, adventní věnce, květiny a sváteční vazby, vánoční ozdoby, chvojí, jmelí a drobné designové dárky. Mezi vánočním sortimentem se objeví také různé druhy keramiky, přírodní kosmetika, dřevěné či pletené hračky, oblečení pro děti, dětské knížky, drobné šperky a doplňky, kožené výrobky, či skleněné ozdoby.

Praha 8


Karlínský advent

vánoční trhy praha karlínské náměstí
Každou adventní neděli vám vánoční atmosféru zpříjemní Karlínský advent. Přijďte se naladit na vánoce adventními trhy s vůní svařeného vína, betlémem, koledami, spoustou dobrot a skvělým doprovodným programem. Těšit se můžete na výrobu vánočních dekorací, mikulášskou nadílku, děti budou moci napsat Ježíškovi a nebudou chybět ani pěvecká vystoupení místních škol a sborů.

Mapa vánočních trhů v Praze

Autor a foto: Věra Nemochovská

Prahu letos opět brázdí vánočně vyzdobená a zářivě nasvícená vozidla Dopravního podniku hl. m. Prahy. Už jste se svezli vánoční tramvají nebo autobusem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Index