Bruslení v Praze 2022: Kam vyrazit na venkovní kluziště

Bruslení v Praze 2022: Kam vyrazit na venkovní kluziště

Konečně je tady ten čas, kdy si zase můžeme nasadit brusle a sklouznout se na jednom z venkovních veřejných kluzišť v Praze. Pojďme se podívat, která kluziště jsou letos otevřená k zimním radovánkám.

Praha 1

Již tradičně si můžete užít bruslení v Praze i v areálu Na Františku. Otevřeno je denně dle aktuálního rozvrhu na webu. Půjčovna bruslí je k dispozici stejně jako broušení bruslí.

Kluziště Čapadlo

Bruslení s jedinečným výhledem na Pražský hrad nabízí Čapadlo na Smetanově nábřeží. Zabruslit si můžete zdarma a využít můžete i půjčovnu bruslí nebo teplé občerstvení. 

Kluziště Střelecký ostrov

Vyrazte si zabruslit do krásných kulis Střeleckého ostrova s perfektním výhledem na Prahu. Až do konce ledna se můžete sklouznout každý den od 14 do 21 a o víkendech od 12 do 21 hodin.

Praha 2

Kluziště v Grébovce

Zabruslit si v krásném prostředí Havlíčkových sadů u pavilonu Grébovka můžete na kluzišti MČ Praha 2. Provozní doba je od 9 do 20 hodin, a to až do konce února 2023. Brusle si můžete půjčit na místě.

Kluziště na Folimance

MČ Praha 2 otevřela letos opět kluziště i v parku Folimanka přímo pod Nuselským mostem. Letos už ale v rámci nově otevřeného volnočasového areálu Jammertal. Otevřeno je stejně jako v Grébovce od 9 do 20 hodin vč. půjčovny bruslí.

Praha 3

Kluziště pod Žižkovským vysílačem

Zabruslete si přímo pod Žižkovskou televizní věží. Ice Arena Miminoo v Tower Parku Praha je otevřena denně od prosince do února. K dispozici je i půjčovna bruslí, brusírna, šatna a občerstvení.

Praha 4

Kluziště Arkády Pankrác

Na Praze 4 si můžete zabruslit na venkovním kluziště před OC Arkády Pankrác. Otevřeno je od 9 do 21 hodin a je připraven také veškerý potřebný servis včetně půjčovny bruslí a občerstvení.

Praha 5

Kluziště na náměstí 14. října

Veřejné kluziště na náměstí 14. října na Andělu je i letos opět v provozu společně také s půjčovnou bruslí. Zabruslit si můžete denně od 9 do 21 hodin.

Praha 6

Kluziště Vypich

Zabruslit si můžete i na Vypichu u obory Hvězda. Kluziště je otevřeno denně, ve všední dny od 12 do 21 hodin, o víkendu od 9 do 21 hodin. K dispozici je veškeré zázemí vč. půjčovny bruslí a občerstvení.

Praha 7

Kluziště na Letné

I letos se otevírají dvě kluziště na Letenské pláni naproti fotbalovému stadionu Sparty. Otevřené budou denně od 9 do 21 hodin až do 28. února 2023.

Praha 8

Kluziště River Rink Karlín

River Rink nabízí skvělou zimní atmosféru uprostřed pulzujícího Karlína, kde si můžete zabruslit, vyrazit do vyhřátého Aprės-Skate baru na drinky a na bohatý program nebo se občerstvit ve stánku se svařákem a street foodem. 

Kluziště Karlínské spektrum

Kluziště Karlínského Spektra najdete ve dvoře DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí. Otevřeno je ve všední dny od 10 do 21, o víkendu od 10 do 18.

Kluziště Löwitův mlýn

Zabruslit si letos můžete i v Libni na kluzišti u Löwitova mlýn v blízkosti Thomayerových sadů a Libeňského zámku. 

Kluziště ZŠ Glowackého

Kluziště můžete navštívit i v pražských Bohnicích u ZŠ Glowackého. Otevřeno je ve všední dny od 14 do 19, přes víkend, svátky a prázdniny od 9 do 19.

Kluziště koupaliště Ládví

V Kobylisích vzniklo kluziště na koupališti Ládví. Zabruslit a občerstvit se zde můžete každý všední den od 14 do 19 a o víkendu od 9 do 19.
Praha 9

Kluziště Galerie Harfa

Každý den od 13 do 18 si můžete zabruslit na střeše obchodního centra Galerie Harfa. V sobotu si navíc můžete užít i večerní bruslení od 19 do 21. Brusle si můžete zapůjčit nebo nechat nabrousit přímo na místě.

Kluziště park Podviní

Na devítce si zabruslíte i v Podviňáku neboli v parku Podviní, a to denně od 11 do 20 hodin.

Kluziště park Přátelství

19. prosince vznikne bruslařská plocha také v novém kruhovém amfiteátru ve střížkovské části parku Přátelství.

Praha 10

Kluziště Gutovka

Tradičně si můžete zabruslit ve sportovním areálu Gutovka ve Strašnicích, kde na vás čeka krytá ledová plocha.

Kluziště ZŠ Veronské náměstí

V Horních Měcholupech si zabruslíte na kluzišti ZŠ Veronské náměstí. Provozní doba je v pondělí, středu a pátek od 14 do 18, v sobotu a v nedělí od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.
Praha 11

Kluziště Westfield Chodov

Další možnost bruslení v Praze je v parku u obchodního centra Westfield Chodov, kde se můžete přímo z ledové plochy občerstvit v Ice Baru. K dispozici je půjčovna i broušení bruslí.

Praha 14

Kluziště Centrum Černý most

Venkovní kluziště pro veřejnost je otevřeno i před Centrem Černý most, a to před západním vstupem. Sklouznout se můžete denně dle rozvrhu hodin na webu a brusle si půjčíte přímo na místě.

z předchozích let letos zatím neotevřeli

Kluziště Park Riegrovy sady

Moderní a ekologické kluziště je v provozu v Riegrových sadech. Přijít si zabruslit můžete denně od 14 do 20 hodin. Termín je třeba si zarezervovat předem přes portál Ticket Live. Brusle si přineste své vlastní, z hygienických důvodů není letos půjčovna v provozu. 

Kluziště Ovocný trh

V pondělí 21. prosince se otevře i tradiční venkovní kluziště na Ovocném trhu na Praze 1. Zabruslit si můžete od 10 do 20 hodin a pokud nemáte vlastní brusle, můžete si je půjčit na místě.

Mapa kluzišť v Praze

Prahu letos opět brázdí vánočně vyzdobená a zářivě nasvícená vozidla Dopravního podniku hl. m. Prahy. Už jste se svezli vánoční tramvají nebo autobusem

Autor a foto: Věra Nemochovská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Index