Akce v Praze | Srpen 2020

Akce v Praze | Srpen 2020

Kulturní život v Praze se ani přes stále trvající epidemii koronaviru nezastavil, a tak vám přinášíme přehled vybraných akcí, kam můžete vyrazit v Praze během srpna za kulturou, muzikou nebo třeba dobrým jídlem a pitím.

sobota 1. srpna

Hned 1. srpna můžete odstartovat druhý prázdninový měsíc závěrečným dnem hudebního festivalu Pražský Letokruh 2020. V sobotu se v pražských Letňanech těšte na známé interprety napříč hudebními žánry jako je Marek Ztracený, Ben Cristovao, Kapitán Demo a kapela Lake Malawi. 

Prague Pride Live

pondělí 3. srpna – neděle 9. srpna

Do programu letošního ročníku Prague Pride zasáhlo dění kolem koronaviru, a tradiční průvod se tak letos neuskuteční. I přesto se ale můžete těšit na několik festivalových míst a spoustu interaktivních živých vysílání Pride Stream. 

Prague Rooftop Festival / Movie Night

sobota 15. srpna

V sobotu 15. srpna chystá Prague Rooftop Festival letní kino. Movie Night pod širým nebem po západu slunce si můžete vychutnat na jedné z pražských střech.

Letní Letná Light

úterý 18. srpna – úterý 25. srpna

Aktuální dění kolem koronaviru se podepsalo na další populární akci Letní Letná. Mezinárodní festival nového cirkusu však v odlehčené verzi proběhne i letos. Nepřijdete tak o plno dechberoucích akrobatických vystoupení.

Prosecco & Food Festival Riegerovy sady

pátek 28. srpna – sobota 29. srpna

Příznivcům Prosecca a dobrého jídla nemůže ujít Prosecco & Food Festival, který se letos uskuteční v Riegrových sadech. Chcete-li si vychutnat sklenku Prosecca v kombinaci s úžasným výhledem, tohle je akce právě pro vás.

Rock for Churchill na výletě

sobota 29. srpna

Hudební festival Rock for Churchill se výjimečně nepředstaví na klasickém místě ve Vroutku, ale vyjede si na výlet do Prahy na holešovické Výstaviště. Zahrají kapely Vypsaná fiXa, MYDY, Pipes and Pints, Fast Food Orchestra a Prague Conspiracy.

Prague Ice Cream Festival

neděle 30. srpna

Čím jiným zakončit prázdninové měsíce, než festivalem zmrzliny? Na pražském Výstavišti se uskuteční už 6. ročník Prague Ice Cream Festivalu, kde se představí jak místní, tak zahraniční výrobci zmrzliny.

Komentovaná plavba po Vltavě

pondělí 31. srpna

Festival Open House Praha sice začíná až v září, ale už poslední srpnový den pro vás nachystal komentovanou plavbu po Vltavě unikátním kolesovým parníkem. Více než dvouhodinová plavba vám přiblíží historii, místopis a stavební památky na obou březích řeky Vltavy a jejích ostrovech.

Letní kina v Praze

celý srpen

Sezóna filmových promítání pod širým nebem je v plném proudu. Podívejte se na přehled letních kin v Praze a vyražte si užít filmový zážitek během teplých srpnových večerů.

Autor: Věra Nemochovská, foto: Marvin Meyer

Index