Riegrovy sady

Riegrovy sady

Jedním z nejlepších míst, odkud v Praze sledovat západ slunce nad Pražským hradem, jsou bezpochyby Riegrovy sady na Vinohradech.

Park vznikl v roce 1902 a je pojmenovaný po českém politikovi F. L. Riegrovi, který má u vstupu svůj bronzový pomník. Riegrovy sady jsou jen pár minut chůze od Václavského náměstí. Ze severní části je lemuje pražská čtvrť Žižkov. Součástí parku je hospůdka Mlíkárna, která má střešní terasu s výhledem. Velmi oblíbené pivní zahrádky byly bohužel zavřené, kvůli sporům mezi zahraničním majitelem a městem. Příjemným překvapením tak na jaře 2020 bylo, že se zahrádky opět otevřely.

Riegrovy sady jsou ideálním místem jak pro relax, tak pro venkovní sportovní aktivity. Můžete si zde zaběhat, projet se na kole nebo si zacvičit na venkovním workoutovém hřišti. Rodinky s dětmi zde najdou také krásné dětské hřiště. V parku stojí i budova Sokola Královské Vinohrady s atletickým oválem, tělocvičnou a veřejným 25m bazénem.

Čím je ale tento park bezpochyby nejproslulejší, jsou západy slunce. Svah parku natočený směrem na Malou Stranu přímo na Pražský hrad se v podvečer promění v obrovské letní kino. Žádné plátno tu ale nehledejte, to hlavní se promítá přímo na obloze.

Dostupnost vyhlídky Riegrovy sady

MHD
bus Na Smetance (135)

tram Italská (11, 13)
tram Vinohradská tržnice (11, 13)

metro A a C Muzeum

cyklostezky A24

auto (parkovací zóny na mapy.cz)

Přejít na mapu všech vyhlídek v Praze.

Autor a foto: Věra Nemochovská