Tipy na knihy o Praze

Tipy na knihy o Praze

Baví vás objevovat kouzla Prahy a chcete se dozvědět více o tomto překrásném městě v srdci Evropy? Udělejte si doma pohodlí a vydejte se po Praze prostřednictvím knižních průvodců, kteří vás protáhnou Prahou křížem krážem a dozvíte se díky nim spoustu zajímavostí. Přinášíme vám tipy na tři knihy o Praze, které vás po přečtení vytáhnou do uliček našeho hlavního města.

25 tajemství Prahy

Kniha 25 tajemství Prahy od Davida Černého odhaluje zajímavosti české metropole. Autor se v knize vydává napříč celou Prahou, a to s tématy jak opředenými magickými legendami, tak s praktickými i historickými informacemi. 

Zjistíte, že císař Karel IV. byl velký mystik, který měl v oblibě symboliku. Dozvíte se, kam nechal zakomponovat tyto mystické a astrologické symboly do ikonických pražských staveb. Připomenete si místa, které již z pražské mapy dávno zmizely, jako například nejstarší lanovku na Letnou nebo zábavní park s horskou dráhou v Edenu. Autor knihy David Černý také seznamuje s tím, jak číst ciferníky pražského orloje na Staroměstské radnici, nebo vodočty na pražském nábřeží, které hlídají hladinu řeky. 

Po přečtení knihy 25 tajemství Prahy dostanete neodbytné nutkání vydat se na stará známá místa a seznámit se s nimi v novém světle podle jednotlivých tajemství, o kterých jste se z knihy dozvěděli.

Praha neznámá

Kniha Praha neznámá: Průvodce po pražských čtvrtích od Petra Rysky vás formou procházky provede po 9 lokalitách v Praze.

Originálně pojatá kniha Praha neznámá je koncipována tak, že si ji můžete vzít sebou na vycházku místo osobního průvodce. U každé lokality máte vykreslenou mapku trasy, po které se můžete vydat a zároveň v knize listovat místními zajímavostmi i historií. Všechny kapitoly jsou doplněné množstvím aktuálních i dobových fotografií, díky kterým si knihu užijete i z pohodlí svého domova. V prvním díle této knihy vás autor Petr Ryska provede například historií slavných Barrandovských teras, malebnými Střešovičkami s pohádkovou ulicí Na Kocourkách, luxusní vilovou čtvrtí Ořechovka, ale také chudinskou osadou Slatiny.

Honest Guide

Kniha Honest Guide Praha: Nevšední průvodce Prahou od autorů Janek Rubeš, Honza Mikulka a Eliška Podzimková je moderní a opravdu krásně zpracovaná kniha s tipy, kam se v Praze vydat.

Netradiční průvodce vás provede Prahou po místech, která leží mimo hlavní turistické trasy nebo jsou jen kousek od nich, a přesto jsou opomíjená. Vtipně podaným způsobem se dozvíte především tipy na oblíbená místa autorů, která jsou poctivá a nejsou to žádné pasti na turisty. Na knížce pak oceníte především originální a hravé ilustrace Elišky Podzimkové. Autoři přinášejí čtenářům alternativy k turisty přelidněným památkám a předkládají stejně zajímavá, ne-li zajímavější místa k navštívení. Nechcete se mačkat s turisty na Pražském hradě? Vyražte na Vyšehrad! Chcete si vychutnat západ slunce a v Riegrových sadech si už nemáte kam sednout? Zkuste park Parukářka!

Skvělých knih o Praze je opravdu velké množství, takže se stoprocentně můžete těšit na pokračování s dalšími tipy na zajímavé knihy o Praze.

Autor a foto: Věra Nemochovská, foto přebalů knih: Alza.cz