Letní kina v Praze 2022

Letní kina v Praze 2022

Užít si oblíbené filmové hity nebo filmové novinky na velkém plátně venku pod širou oblohou je skvělý zážitek. V Praze si můžete vybrat z množství větších i menších letních kin, kde se můžete pohodlně usadit do lehátka a vychutnat si zážitek z dobrého filmu na čerstvém vzduchu. Sezóna letních kin v Praze je už v plném proudu. Podívejte se, kam vyrazit do letního kina v Praze. Na konci článku najdete přehlednou mapu pražských letních kin.

2022
Praha 1

Na pavlači Skautského institutu na Staroměstském náměstí promítá letní kino přímo v centru města. Letošní sezónu zahajuje 23. června snímkem Drivy My Car.

Praha 2

Letní kino CAMP

Letní kino CAMP promítá v atriu Centra architektury a městského plánování v areálu Emauzského kláštera. V případě nepříznivého počasí je promítání přesunuto do vnitřních prostor. Vstupné je zdarma, je však ale nutná rezervace místa.

Praha 4

Letní kino Žluté lázně

Letní kino ve volnočasovém areálu Žlutých lázní nabídne každé úterý filmové delikatesy na velkém plátně pod širou oblohou na břehu řeky Vltavy. Areál leží na Podolském nábřeží jen kousek od tramvajové zastávky Dvorce.

Sunset Cinema Prague

Nově otevřené letní kino na střeše obchodního centra Arkády Pankrác láká na příjemný zážitek ze sledování filmů z pohodlných sedaček

Letní kino ve Spojovně

Letní kino v Praze Kunraticích pořádá minipivovar s restaurací Spojovna. Promítají se české filmy, a to každou středu od 1. června pod letní oblohou na zahradě Spojovny za hezkého počasí.

Autokino Ledárny

V Autokině Ledárny v arálu A-park v Braníku si můžete jako v prvním pražském gastrokině užít kromě filmového i přesah do kulinářskému zážitku díky spojení s podolskou restaurací Rest. Do kina můžete vyrazit i bez auta na lehátko jako v letním kině.

Praha 5

Letní kino Zeď v MeetFactory

V industriálních prostorách smíchovského MeetFactory letos znovu ožije letní kino. Bílá zeď poslouží jako filmové plátno pro promítání každý čtvrtek od začátku června do konce srpna.

Letní kino Kinská

V krásných prostorách Kinkého zahrady najdete letní kino promítající na budovu Letohrádku Kinských, ve které sídlí Národopisné muzeum. Od poloviny června do poloviny září se můžete těšit především na českou a slovenskou filmovou tvorbu.

Letní kino Biotop Radotín

Biotop v Radotíně pořádá letní kino v areálu koupaliště.

Praha 6

Letní kino u Keplera

Letní kino u Keplera promítá na Hládkově v parku Maxe van der Stoela u gymnázia Jana Keplera od 9. června do 10. září každý čtvrtek, pátek a sobotu. Vstup do letního kina je možný i s pejsky na vodítku. Za nepříznivého počasí se projekce ruší. 

Letní kino v Klubovně

Kulturní centrum Klubovna na rohu ulic Generála Píky a Gymnasijní v Dejvicích organizuje letní filmová promítání na své příjemné zahrádce. Letos promítání odstartuje ve středu 18. května filmem Amélie z Montmartru.

Autokino Strahov

Jako letní kino funguje také Autokino Strahov. Na promítání nemusíte dorazit autem, můžete si koupit lístek na venkovní sezení přímo před plátnem.

Praha 7

Letní kino před klubem Cross

Letní kino před Crossem v pražských Holešovicích v Praze-Holešovicích nabídne opět promítání filmových hitů ve venkovním prostoru před oblíbeným multižánrovým klubem Cross. Letos se začíná promítat už ve středu 11. května českým hitem Samotáři.

Letní kino Stalin Containall

Na Stalinu se promítá v areálu Letenských sadů přímo pod kyvadlem.

Praha 8

Letní kino Kasárna Karlín

Rozsáhlé prostory nádvoří kulturního areálu Kasárna Karlín fungují také jako letní kino. V případě nepříznivého počasí se promítání neruší a probíhá v vnitřních prostorách. Letos začíná venkovní promítání ve čtvrtek 9. června.  

Letní filmová Palmovka

Letní filmová Palmovka pořáda projekce pod širým nebem ve dvoraně kina Humanita na pražské Palmovce.

Letní kino Spirála

Letní kino Spirála promítá na zahradě DDM Spirála na Praze 8. Promítání začíná po setmění a v případě nepřízně počasí se projekce přesouvá do vnitřních prostor

Praha 9

Letní kino na Pragovce

Pragovka Gallery ve Vysočanech u stanice metra Kolbenova promítá každý čtvrtek po setmění. Na filmy se můžete těšit i v případě nepříznivého počasí. Pro tyto případy jsou pro promítání připravené vnitřní prostory Pragovky.

Praha 10

Letní kino v Ďolíčku

Fotbalový klub Bohemians Praha za podpory MČ Praha 10 pořádá letní kino na Městském stadionu v Ďolíčku. K občerstvení můžete využít stánek na náměstíčku.

Letní kino Praha 10

Městská část Praha 10 organizuje letní kino ve třech lokalitách v Malešickém parku. Na promítání si přibalte deku na sezení sebou, občerstvení je na místě zajištěno.

Praha 16

Letní kino Kamínka Zbraslav

Letní kino Kamínka na Zbraslavi promítá ve venkovním prostoru asijské restaurace. Připraveno je sezení pro 100 diváků, ale můžete si s sebou přinést i něco vlastního na sezení.

různá místa

Kinobus

Kinobus Dopravního podniku hlavního města Prahy vyjíždí do svého 15. ročník oblíbeného kina na čtyřech kolech. Promítá v 11 lokalitách jako jsou např. Letňany, Čakovice, Prosek či Chodov. V každé lokalitě Kinobus promítá po čtyři večery vždy od pondělí do čtvrtka.

Mapa letních kin v Praze

Chcete si filmový zážitek užít ze sedadla vlastního vozu? Podívejte se na přehled pražských autokin.

2021
Praha 1

Letní kino Anežka LIVE!

Zahrady kláštera sv. Anežky České oživuje pestrý program festivalu Anežka LIVE!, který pořádá Národní galerie Praha. V rámci festivalu Anežka LIVE! promítá i letní kino.

Letní kino Manifesto Market Florenc

Manifesto Market na Florenci pořádá letní promítání filmů kousek od metra Florenc a Masarykova nádraží. Filmový zážitek zde můžete spojit i se skvělým gastronomickým zážitkem v rámci projektu EAT IN kino!

Praha 3

Střešní kino Dům Radost

Užijte si filmový zážitek pod širým nebem na vyhlídkové terase domu Radost. Přijďte posedět, poslechnout nebo se podívat na oživenou střechu mrakodrapu z roku 1936.

Praha 5

Letní kino Radlická žije filmem

Každé úterý a čtvrtek promítá filmové hity Radlická kulturní sportovna v rámci svého letního kina Radlická žije filmem. Na Radlické summer spotu na vás čeká písečná pláž, lehátka, lampiony a skvělé občerstvení.

Letní kino Manifesto Market Smíchov

Vyrazit do letního kina v Manifesto Marketu můžete i na Smíchově. I zde na vás čeká kombinace filmu a skvělých kulinářských dobrot na akci EAT IN kino!

Praha 6

Letní kino Lysolaje

Letní kino Lysolaje promítá filmy v atriu Základní školy Járy Cimrmana. Deky, sedáky a občerstvení s sebou. V případě nepřízně počasí bude promítání přesunuto do tělocvičny.

Praha 7

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce promítá výhradně z 16mm a 35mm filmových kopií. Deky, přikrývky nebo teplé oblečení a vlastní občerstvení si vezměte s sebou.

Letní kino Štvanice

Letní kino Štvanice poběží v rámci Letní scény divadla VILA Štvanice na stejnojmeném ostrově v pražských Holešovicích. Deky si můžete přinést vlastní, ale zapůjčí vám je i na místě.

Letní kino Stromovous

Letní kino Stromovous ve Stromovce v pražských Holešovicích promítá každou středu film pod širým nebem na dvorku secesní vilky u vstupu do Stromovky. Zajištěno je pohodlné posezení, deky i občerstvení. Pejskové mají vstup, vstupné je dobrovolné.

Praha 14

Letní kina Prahy 14 kulturní

Organizace Praha 14 kulturní pořádá projekce filmů v několika letních kinech na různých místech. Těšit se můžete na filmy v prostorách jako je Plechárna Černý most nebo např. volnočasové centrum H55 v Hloubětíně. V programu nechybí ani autokino v Jahodnici.

Autor: Věra Nemochovská, foto: Zhifei Zhou

Index