Autokina v Praze 2022

Autokina v Praze 2022

Sledujte rádi filmy na velkém plátně? Co takhle vyrazit do autokina a vychutnat si je z pohodlí sedaček vlastního vozu? I v Praze si můžete užít projekce filmů v americkém stylu. Kam do autokina v Praze a okolí vyrazit? 

Autokino Strahov spustilo promítání 12. května 2020 a jako jediné autokino funguje dlouhodobě a promítá pravidelně i v dalších letech. Každý den si můžete užít filmové hity, novinky nebo třeba sportovní utkání v pohodlí svého vozidla. V letním období sem můžete vyrazit i bez auta a vychutnat si promítání z pohodlného lehátka jako v letním kině. Program autokina a další informace najdete na webu autokinostrahov.cz.

Autokino Ledárny

V Autokině Ledárny v arálu A-park v Braníku si můžete jako v prvním pražském gastrokině užít kromě filmového i přesah do kulinářskému zážitku díky spojení s podolskou restaurací Rest. I zde můžete využít lehátek ke sledování filmů jako v letním kině. Program autokina a další informace najdete na webu autokinoledarny.cz.

Mapa autokin v Praze

Další autokina byla naplánována jednorázově, nebo už nepromítají.

AutoKino Dlabačov

Své autokino rozjíždí také kino Dlabačov na parkoviště za hotelem Pyramida na Praze 6. Projekce filmů jako Parazit, Vlastníci nebo V síti jsou naplánované od pátku 8. května do 15. května. Program kina a další info najdete na dlabacov.cz.

Mercedes-Benz Arena - Letňany

V areálu PVA EXPO Praha v pražských Letňanech vyrostlo autokino s obří LED obrazovkou a s digitálním zvukem pro co nejkvalitnější podívanou. Přinese filmové hity jako Rivalové, Loupež po italsku nebo vybrané díly Rychle a zběsile. Program kina a veškeré důležité informace najdete na mercedes-benz-arena.cz.

Kino Auto Praha na Radlické

Dočasné autokino vzniklo u Letiště Václava Havla Praha. Po původním třídenním bloku promítání se přesunulo na novou adresu na Radlickou ulici a má již naplánovaný i druhý čtyřdenní blok od 21. do 24. května a třetí od 28. do 31. května. Každý den proběží projekce dvou filmů. Program kina najdete na kinoautopraha.cz.

Autokino Praha - Nákladové nádraží Žižkov

Festival Art Parking neboli první multižánrový drive-in festival se rozhodl přinášet kulturu lidem v pohodlí a bezpečí jejich automobilu. Pořádá autokino na Nákladovém nádraží – Terminál Žižkov a divadlo a další kulturní představení v Pražské tržnici. Probíhat bude až do konce června. Program kina najdete na artparking.cz.

Drive-in Kino Praha - Divoká Šárka

Další autokino vyrostlo od 6. května na parkovišti Džbán u přírodní rezervace Divoká Šárka. Partě filmových nadšenců se však kvůli komplikacím podařilo realizovat pouze první z naplánovaných projekcí, a to film Tenkrát v Holywoodu. Neziskovému projektu na podporu záchrany nezávislého filmového průmyslu se nezdařilo zajistit dostatek financí na další provoz autokina. Další informace najdete na webu driveinkino.cz

Bontonfilm Autobiják Kotlářka

Ve čtvrtek 7. května odstartovalo autokino Autobiják Kotlářka na P+R parkovišti na Plzeňské ulici. Bohužel se stejně jako kino v Divoké Šárce dostalo do ekonomických problémů a projekt autokina předčasně ukončilo. Další informace najdete na Facebook stránce Autobijáku Kotlářka.

Autokino Černý most

Střecha obchodního centra Černý most se od 4. do 6. května také promění na autokino. Každý den od 20:00 nabídne filmy jako Tenkrát v Holywoodu, Ženy v běhu nebo Jumanji: Další level. Lístky zakoupíte na webu ticketportal.cz

Autokino Dolní Měcholupy

Autokino uspořádala i městská část Dolní Měcholupy. První promítání proběhlo 11. dubna, další pak 30. dubna. Jestli budou nějaká další, zatím není jisté. Aktuality ohledně promítání můžete sledovat na webu dolnimecholupy.cz.

Máte raději klasická letní kina? Podívejte se na přehled pražských letních kin.

Autor: Věra Nemochovská, foto: Jona Schmidt

Index