Farmářské trhy v Praze 2023: Kde najít ty nejlepší lokální produkty + mapa

Farmářské trhy v Praze 2023: Kde najít ty nejlepší lokální produkty + mapa

Farmářské trhy se v Praze těší veliké oblibě, a tak pokud hledáte ty nejlepší farmářské trhy v Praze, máte štěstí. Praha nabízí velkou řadu možností, kam na farmářské trhy vyrazit. Letošní sezóna 2023 se už konečně naplno rozběhla. Pojďte se s námi podívat na přehled, kde v různých částech Prahy můžete podpořit české farmáře a výrobce.

Farmářské trhy nabízejí nejenom čerstvé ovoce a zeleninu, ale také maso, sýry, pečivo a mnoho dalšího. Některé nabízejí i doprovodný program a jsou tak příjemným místem, kde trávit čas. Kam za pražskými farmářskými trhy vyrazit? Podívejte se do našeho přehledu a do mapy farmářských trhů v Praze, kterou najdete na konci článku.

Na trhy si sebou nezapomeňte přibalit vlastní tašky nebo sáčky a pomozte tak v boji proti plýtvání jednorázovými plastovými obaly. 

Farmářské trhy Praha 1


Malostranské trhy

Na Malostranských trzích se každý čtvrtek a také jednu sobotu v měsíci můžete těšit nejen na farmářské tržiště, ale také na místní malostranské podnikatele v oblasti prodeje potravin a gastronomie. 

Farmářské trhy Praha 2


Farmářské tržiště Náplavka

V úžasném prostředí náplavky na břehu Vltavy na Rašínově nábřeží zavítejte na farmářské tržiště Náplavka. Tradiční trhy zpestřuje i bohatá nabídka gastronomie, káva a příjemná živá hudba.

U více než 90 prodejních stánků nakoupíte kvalitní, čerstvé a české farmářské produkty a výrobky prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců. Kromě toho zde pořídíte i přírodní nebo etickou kosmetiku, ruční autorskou tvorbu nebo řezané a vázané květiny.

Farmářské trhy na Tyláku

Oblíbené vinohradské Trhy na Tyláku jsou v provozu každý všední den a najdete je na Tylově náměstí mezi nám. Míru a I. P. Pavlova. Z farmářského trhu si odnesete čerstvé ovoce a zeleninu, slané i sladké pečivo, mléko a mléčné potraviny, ale i další výrobky.

Věděli jste, že tržiště se v těchto místech nachází už od roku 1875? Náměstí se dříve jmenovalo Tržiště nebo i Tržní náměstí. Dnes je pojmenováno po spoluautorovi naší hymny Josefu Kajetánovi Tylovi.

Farmářské trhy Praha 3


Farmářské Trhy na Jiřáku

Populární farmářské Trhy na Jiřáku přinesou od středy 16. února kvalitní potraviny přímo od lokálních farmářů, zahrádkářů a malochovů nebo rukodělné výrobky od řemeslníků. 

Farmářské trhy na Jiřáku jsou další oblíbenou destinací pro ty, kteří hledají kvalitní produkty z lokálních farem. Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízí široký výběr ovoce a zeleniny, sýrů, masa a mnoho dalšího. Navíc jsou zde stánky s kávou a různými pochoutkami.

Než vyrazíte na farmářské trhy Jiřák, nezapomeňte, že stanice metra Jiřího z Poděbrad je kvůli rekonstrukci uzavřena a svezte se tramvají, autobusem, na kole, nebo si udělejte příjemnou procházku.

Farmářské trhy Praha 4


Farmářské trhy Pankrác

Oblíbené farmářské trhy před obchodním centrem Arkády Pankrác se znovu na prostor k nákupu farmářských a pouze lokálních produktů a výpěstků. V nabídce najdete nejen kvalitní a výběrovou zeleninu, maso, sýry a mléčné výrobky, ale i ovoce a lokální doprovodný sortiment, jako jsou květiny, pečivo, marmelády, bylinky, koření, vajíčka, med a sezónní produkty.

Farmářské trhy Spořilov

Každou sobotu můžete vyrazit na farmářský trh na starém Spořilově. Prodejci vám zde nabídnou širokou škálu zemědělských produktů a potravin z celých Čech. Nevynechejte také možnost občerstvení, posezení u kávy, vína a piva nebo různé akce s programem a koutkem pro děti.

Farmářské trhy Praha 5


Farmářské trhy Anděl

Farmářské trhy na pěší zóně u stanice metra Anděl se konají každý pátek a nabídnou kvalitní a čerstvé české výrobky od prověřených chovatelů, pěstitelů a výrobců. Těšit se můžete i na různé gastronomické akce a pestrý doprovodný program.

Farmářské trhy Praha 6


Farmářské trhy na Kulaťáku

V sobotu 4. března zahájily svou 14. sezónu tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku. Těšit se můžete na ovoce a zeleninu od českých farmářů, čerstvé pečivo a cukrářské výrobky, maso a uzeniny, mléčné výrobky, vajíčka a mnoho dalších produktů.

Farmářské trhy Praha 7


Farmářské tržiště Heřmaňák

Farmářský trh Heřmaňák zve na nabídku kvalitních a čerstvých potravin. Heřmaňák jako první bezobalové farmářské tržiště nepoužívá žádné plastové igelitky, kelímky ani krabičky na jídlo a vyzívá své návštěvníky k přinesení vlastních obalů, tašek a sáčků pro podporu ekologického chodu tržiště.

Farmářské trhy Praha 8


Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Farmářské trhy v překrásném prostředí Karlínského náměstí u kostela sv. Cyrila a Metoděje. Trhy budou plné nejen farmářských produktů, ale i toho nejlepšího z místních podniků, obchodů, restaurací a kaváren.

 • pátek 8–18
 • Facebook
 • Karlínské náměstí, Praha 8

Holešovické trhy Hala 22 Holešovická tržnice

praha farmarste trhy hala 22 prazska trznice

Oblíbené zeleninové trhy v holešovické hale 22 v Holešovické tržnici fungují po celý rok. 6 dní v týdnu tu najdete produkty více než 50 prodejců a farmářů jako je čerstvé ovoce a zelenina, čerstvé bylinky, ryby, maso, vejce a mléčné výrobky, pečivo, ale i bezobalové bio potraviny a sezónní sazenice.

Farmářské trhy Ládví

praha farmarste trhy ladvi

Od úterý 1. února se začaly postupně rozjíždět také Farmářské trhy Ládví, které najdete přímo u stanice metra Ládví. Na trzích nakoupíte kvalitní potraviny přímo od českých výrobců a farmářů.

Čimické trhy

farmarske-trhy-praha-cimicke-trhy

Každou druhou sobotu se u OC Draháň konají Čimické farmářské trhy. Kromě nákupu čerstvých potravin, rukodělných výrobků a květin můžete vyrazit také na posezení s občerstvením.

Farmářské trhy Praha 10


Farmářské tržiště Kubánské náměstí

Na Kubánském náměstí nabídne farmářský trh Kubáň širokou škálu čerstvých farmářských produktů od ověřených českých farmářů ve více než 20 stáncích.

Farmářské trhy Praha 11


Farmářské trhy Háje

farmarske-trhy-praha-haje

U Komunitního centra Matky Terezy v ulici U Modré školy se konají Farmářské trhy Háje vždy dvakrát týdně v pondělí a ve středu.

Farmářské trhy Praha 13


Farmářské tržiště Prahy 13

farmarske-trhy-praha-13-stodulky-slunecni-namesti

Farmářské tržiště Prahy 13 na Slunečním náměstí ve Stodůlkách můžete navštívit od pondělí 4. dubna. Najdete zde pestrou škálu produktů, ovoce, zeleniny, pečiva a květin.

 • pondělí 8–18
 • praha13.cz
 • Sluneční náměstí, Praha 13

Farmářské trhy Praha 14


Farmářské trhy Rajská zahrada

Farmářský trh Rajská zahrada najdete opět na svém tradičním místě na dlážděné ploše u stanice metra B Rajská zahrada. Čerstvou zeleninu, uzeniny a další dobroty přímo z českých farem si tak budete moct zakoupit každou středu. Trh se střídá s pátečním trhem na Černém mostě.

 • středa 9–19
 • praha14.cz
 • Metro Rajská zahrada, Praha 14

Farmářské trhy Černý most

Farmářský trh na konečné stanici metra B Černý Most zásobuje farmářskými potravinami severovýchod Prahy, zejména sídliště Černý Most II., návštěvníky obchodních center a cestující z autobusového terminálu do okolí Prahy. Trh se střídá se středečním trhem na Rajské zahradě.

 • pátek 9–19

 • praha14.cz
 • Metro Černý Most, Praha 14

Praha-Zbraslav

Zbraslavské jarmarky

farmarske-trhy-praha-zbraslav-zbraslavske-jarmarky


Zbraslavské jarmarky nabízí každou druhou sobotu nejen kvalitní potraviny a výrobky, ale jejich snahou je i podpora a oživení komunitního života na Zbraslavi.

Mapa farmářských trhů v Praze

Autor: Věra Nemochovská, foto: M. Maggs

Chcete si filmový zážitek užít ze sedadla vlastního vozu? Podívejte se na přehled pražských autokin.

2 thoughts on “Farmářské trhy v Praze 2023: Kde najít ty nejlepší lokální produkty + mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Index