farmarske trhy v praze 2021

Farmářské trhy v Praze 2022

Farmářské trhy se v Praze těší veliké oblibě. Letošní sezóna 2022 se konečně naplno rozbíhá. V různých částech Prahy můžete podpořit české farmáře a výrobce. Kam za pražskými farmářskými trhy vyrazit? Podívejte se do našeho přehledu a do mapy farmářských trhů v Praze, kterou najdete na konci článku.

Na trhy si sebou nezapomeňte přibalit vlastní tašky nebo sáčky a pomozte tak v boji proti plýtvání jednorázovými plastovými obaly. 

Praha 1

Malostranské trhy

Malostranské trhy začínají ve čtvrtek 24. března. Každý čtvrtek a také jednu sobotu v měsíci se můžete těšit nejen na farmářské tržiště, ale také na místní malostranské podnikatele v oblasti prodeje potravin a gastronomie. 

Praha 2

Farmářské tržiště Náplavka

V sobotu 12. března se Farmářské tržiště Náplavka naplno rozbíhá na svém původním místě. V úžasném prostředí náplavky na břehu Vltavy na Rašínově nábřeží nakoupíte kvalitní, čerstvé a české farmářské produkty a výrobky prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců. Tradiční trhy zpestřuje i bohatá nabídka gastronomie a příjemná živá hudba.

Farmářské trhy na Tyláku

V pondělí 4. dubna startují oblíbené vinohradské Trhy na Tyláku, které budou v provozu každý všední den až do 15. listopadu. Najdete je na Tylově náměstí mezi nám. Míru a I. P. Pavlova.

Praha 3

Farmářské Trhy na Jiřáku

Populární farmářské Trhy na Jiřáku přinesou od středy 16. února kvalitní potraviny přímo od lokálních farmářů, zahrádkářů a malochovů nebo rukodělné výrobky od řemeslníků. 

Praha 4

Farmářské trhy Pankrác

Oblíbené farmářské trhy před obchodním centrem Arkády Pankrác se znovu spustily ve středu 9. března. Nabídnou prostor k nákupu farmářských a pouze lokálních produktů a výpěstků. V nabídce najdete nejen kvalitní a výběrovou zeleninu, maso, sýry a mléčné výrobky, ale i ovoce a lokální doprovodný sortiment, jako jsou květiny, pečivo, marmelády, bylinky, koření, vajíčka, med a sezónní produkty.

Farmářské trhy Spořilov

Od 26. března můžete každou sobotu vyrazit na farmářský trh na starém Spořilově. Prodejci vám zde nabídnou širokou škálu zemědělských produktů a potravin z celých Čech. Nevynechejte také možnost občerstvení, posezení u kávy, vína a piva nebo různé akce s programem a koutkem pro děti.

Praha 5

Farmářské trhy Anděl

Farmářské trhy na pěší zóně u stanice metra Anděl se konají každý pátek a nabídnou kvalitní a čerstvé české výrobky od prověřených chovatelů, pěstitelů a výrobců. Těšit se můžete i na různé gastronomické akce a pestrý doprovodný program.

Praha 6

Farmářské trhy na Kulaťáku

V sobotu 26. února zahájily svou 13. sezónu tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku. Těšit se můžete na ovoce a zeleninu od českých farmářů, čerstvé pečivo a cukrářské výrobky, maso a uzeniny, mléčné výrobky, vajíčka a mnoho dalších produktů.

Praha 7

Farmářské tržiště Heřmaňák

Farmářský trh Heřmaňák odstartoval v sobotu 5. února s nabídkou kvalitních a čerstvých potravin. Heřmaňák jako první bezobalové farmářské tržiště nepoužívá žádné plastové igelitky, kelímky ani krabičky na jídlo a vyzívá své návštěvníku k přinesení vlastních obalů, tašek a sáčků pro podporu ekologického chodu tržiště.

Praha 8

Karlín Market - karlínské farmářské trhy

Farmářské trhy v překrásném prostředí Karlínského náměstí začaly letošní sezónu už v pátek 18. února. Trhy budou plné nejen farmářských produktů, ale i toho nejlepšího z místních podniků, obchodů, restaurací a kaváren.

Holešovické trhy Hala 22 Pražská tržnice

praha farmarste trhy hala 22 prazska trznice

Oblíbené zeleninové trhy v holešovické hale 22 v Pražské tržnici fungují po celý rok. 6 dní v týdnu tu najdete produkty více než 50 prodejců a farmářů jako je čerstvé ovoce a zelenina, čerstvé bylinky, ryby, maso, vejce a mléčné výrobky, pečivo, ale i bezobalové bio potraviny a sezónní sazenice.

Farmářské trhy Ládví

Od úterý 1. února se začaly postupně rozjíždět také Farmářské trhy Ládví, které najdete přímo u stanice metra Ládví. Na trzích nakoupíte kvalitní potraviny přímo od českých výrobců a farmářů.

Čimické trhy

Každou sobotu počínaje 26. březnem se u OC Draháň konají Čimické farmářské trhy. Kromě nákupu čerstvých potravin, rukodělných výrobků a květin můžete vyrazit také na posezení s občerstvením.

Bohnické farmářské trhy

Bohnické farmářské trhy s lokálními potravinami můžete navštívit každé pondělí a středu v prostorách před OC Krakov.
Praha 10

Farmářské tržiště Kubánské náměstí

Od soboty 5. února se spouští sobotní provoz farmářských trhů Kubáň a v úterý 22. března se provoz rozšíří i na úterky a čtvrtky. Na Kubánském náměstí nabídnou trhy širokou škálu čerstvých farmářských produktů od ověřených českých farmářů ve více než 20 stáncích.

Praha 11

Farmářské trhy Háje

U Komunitního centra Matky Terezy v ulici U Modré školy se budou konat Farmářské trhy Háje vždy dvakrát týdně v pondělí a ve středu. Letošní sezóna startuje v pondělí 14. března.

Praha 13

Farmářské tržiště Prahy 13

Farmářské tržiště Prahy 13 na Slunečním náměstí ve Stodůlkách můžete navštívit od pondělí 4. dubna. Najdete zde pestrou škálu produktů, ovoce, zeleniny, pečiva a květin.

Praha 14

Farmářské trhy Rajská zahrada

Farmářský trh Rajská zahrada najdete opět na svém tradičním místě na dlážděné ploše u stanice metra B Rajská zahrada. Čerstvou zeleninu, uzeniny a další dobroty přímo z českých farem si tak budete moct zakoupit každou středu. Trh se střídá s pátečním trhem na Černém mostě.

Farmářské trhy Černý most

Farmářský trh na konečné stanici metra B Černý Most zásobuje farmářskými potravinami severovýchod Prahy, zejména sídliště Černý Most II., návštěvníky obchodních center a cestující z autobusového terminálu do okolí Prahy. Trh se střídá se středečním trhem na Rajské zahradě.

Praha-Zbraslav

Zbraslavské jarmarky

Zbraslavské jarmarky nabízí každou druhou sobotu nejen kvalitní potraviny a výrobky, ale jejich snahou je i podpora a oživení komunitního života na Zbraslavi.

Mapa farmářských trhů v Praze

Autor: Věra Nemochovská, foto: M. Maggs

Chcete si filmový zážitek užít ze sedadla vlastního vozu? Podívejte se na přehled pražských autokin.

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.